ПРО НАС

Сайт 911.lviv.ua — чому створений і навіщо?! А також, чому не варто у соцмережах розміщувати інформацію про втрачені речі разом з особистими контактами? Як показує діяльність ГО “Варта1”, висвітлення приватного телефонного номеру (чи інших даних) у соціальних мережах дає змогу шахраям видурювати кошти та займатися різного роду аферами, пропонуючи повернути втрачені речі за винагороду, яку зазвичай просять скинути за допомогою електронних переказів.

З практики — 99 % таких пропозицій: «ви мені скиньте кошти, я вам скажу, де ваші речі» — це шахрайські дії. Тож варто хоча б при розмові з такою особою, витребувати конкретну інформацію — факти (номер свідоцтва чи паспорта людини або ж індивідуальні особливості загубленого предмету, які не були оприлюднені, чи надання фотографії знайденої речі). Це робиться з метою впевнитися в тому, що особа, яка вам дзвонить і пропонує таке, насправді має втрачені особисті речі.

На жаль, відслідкувати профілі в соціальних мережах, які пропонують сумнівні схеми, неможливо (мобільний номер таких осіб переважно куплений на один місяць, а оскільки в нашій крайні немає закону, який би вимагав прикріплення до конкретного номеру паспортних даних особи, яка ним користується — перевірити й довести, що злочинець причетний до махінацій не має можливості).

Шахрай, у свою чергу, бачачи в соцмережах контакти, які заявник сам публічно виставляє, спокійно телефонує та пропонує свої нечисті на руку послуги, таким чином виманюючи кошти у наївних мешканців.

Отже, сайт 911.lviv.ua створений для того, щоб контакти особи і всі її додаткові дані  надавалися іншим учасникам лише після реєстрації (до речі, не варто вказувати особисті дані, як то контактні номери, й у повідомленні на сайті, оскільки ці дані лише для зареєстрованих осіб, будуть показані, бо ви їх заповнюєте в інших віконечках, а це важливо для вас). Адже, як свідчить наш досвід, реєстрація ускладнює роботу шахраям — для них це зайва робота і витрачання часу. А якщо і реєструються, то у нас вже є дані особи та її номер, який би дзвонив, щоб перевірити інформацію — хто ця особа? Тому що, окрім номеру, який треба вказати, є ще додаткові речі, які треба заповнити, що дає нам змогу зібрати більше інформації про особу.

Варто також ознайомитися на різних форумах з правилами публікацій в соцмережах та висвітлення власних даних, таким чином обізнаність зменшує шанси потрапити у неприємні ситуації із шахраями.